LICEUM DLA DOROSŁYCH

Bez wychodzenia z domu, w 5 minut.Zapisz się do liceum

Oferta skierowana jest do wszystkich osób dorosłych, które chcą zdobyć średnie wykształcenie, a dokładniej do osób, które zakończyły edukację na poziomie ośmioletniej szkoły podstawowej, gimnazjum lub ukończyły zasadniczą szkołę zawodową. W liceum dla dorosłych przygotowujemy do zdania matury. Zapraszamy również osoby, które uczyły się już w liceum, ale nie dokończyły nauki.
Absolwenci po ukończeniu szkoły otrzymują świadectwo ukończenia szkoły wydane na druku ministerialnym, a po zdaniu matury świadectwo maturalne na druku MEN.

Ukończenie Liceum to perspektywa lepszej pracy oraz krok do przodu na drodze dalszego kształcenia.

Nauka w liceum dla dorosłych trwa 3 lata, czyli 6 semestrów.

Zajęcia odbywają się w dogodnych dla słuchaczy terminach, tj. zaocznie w weekendy (sobota i niedziela co 2 tygodnie). Jest to idealne rozwiązanie dla osób pracujących.

Liceum posiada fachową kadrę dydaktyczną oraz profesjonalne pracownie do zajęć praktycznych.

Na prośbę słuchaczy wydajemy zaświadczenia do ZUS’u, KRUS’u, MOPS’u lub innych instytucji. Wystawiamy także legitymacje szkolne, które uprawniają do zniżek, m.in. na przejazdy komunikacją publiczną oraz przy wejściach do kin i teatrów.

W naszych szkołach nie ma egzaminów wstępnych.
O przyjęciu do Alfa Edukacji decyduje kolejność zgłoszeń.
Cykl kształcenia podzielony jest na 2 semestry w roku: od września i od lutego.

Nabór do liceum prowadzony jest przez cały rok, także na wyższe semestry. Informacja ta jest szczególnie ważna dla osób, które rozpoczęły edukację w innej szkole, ale nie są z niej zadowolone, co zdarza się niestety bardzo często. Dlatego takie osoby zapraszamy przez cały rok, nie warto tracić czasu, pieniędzy i energii na chodzenie do nierzetelnej placówki. Zapraszamy do nas! Oprócz standardowych dokumentów, potrzebny będzie dodatkowo indeks z poprzedniej szkoły.

  • oryginał (lub odpis) świadectwa ukończenia szkoły niższego szczebla (duplikat lub kserokopia potwierdzona notarialnie)
  • 3 zdjęcia legitymacyjne
  • dokument tożsamości
  • podanie o przyjęcie, które można pobrać w sekretariatach Alfa Edukacji lub wypełnienie formularza zgłoszeniowego dostępnego na stronie internetowej

Uwaga absolwenci Szkół Zawodowych

Średnie wykształcenie w 2 lata? Możesz rozpocząć naukę od III semestru w Liceum Ogólnokształcącym

Zarezerwuj miejsce w liceum już dziś

Back to Top