POLICEALNA SZKOŁA MEDYCZNA

Bez wychodzenia z domu, w 5 minut.Zapisz się do szkoły

Szkoły Policealne Medyczne skierowane są do absolwentów liceum. Do zapisu potrzebne jest świadectwo ukończenia szkoły średniej, przy czym matura nie jest wymagana. Po ukończeniu szkoły policealnej i zdaniu egzaminu z przygotowania zawodowego słuchacze uzyskują tytuł technika.

Nauka w szkole trwa najczęściej 2 lata, czyli 4 semestry. Od tej reguły jest kilka wyjątków, w przypadku których nauka trwa 1 rok. Zajęcia odbywają się w systemie zaocznym (sobota i niedziela co 2 tygodnie). Jest to idealne rozwiązanie dla osób pracujących. Niekiedy nauka odbywa się także w trybie stacjonarnym.

Ważna informacja: aktywnie pomagamy naszym słuchaczom w organizowaniu i odbywaniu praktyk zawodowych.

Na prośbę słuchaczy wydajemy zaświadczenia do ZUS’u, KRUS’u, MOPS’u lub innych instytucji. Wystawiamy także legitymacje szkolne, które uprawniają do zniżek, m.in. na przejazdy komunikacją publiczną oraz przy wejściach do kin i teatrów.

W naszych szkołach nie ma egzaminów wstępnych.
O przyjęciu do Alfa Edukacji decyduje kolejność zgłoszeń.
Cykl kształcenia podzielony jest na 2 semestry w roku: od września i od lutego.

Nabór do szkół prowadzony jest przez cały rok, także na wyższe semestry. Informacja ta jest szczególnie ważna dla osób, które rozpoczęły edukację w innej szkole, ale nie są z niej zadowolone, co zdarza się niestety bardzo często. Dlatego takie osoby zapraszamy przez cały rok, nie warto tracić czasu, pieniędzy i energii na chodzenie do nierzetelnej placówki. Zapraszamy do nas!

  • oryginał (lub odpis) świadectwa ukończenia szkoły średniej
  • 3 zdjęcia legitymacyjne
  • dokument tożsamości
  • zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań do podjęcia nauki. Skierowanie do lekarza można otrzymać w sekretariatach Alfa Edukacji. Udostępniamy także bazę placówek wykonujących takie badania bezpłatnie.
  • podanie o przyjęcie, które można pobrać w sekretariatach Alfa Edukacji lub wypełnienie formularza zgłoszeniowego dostępnego na stronie internetowej

Nauka na wyższych semestrach

Rozwiązano Twoją grupę? Nie odpowiada Ci Twoja dotychczasowa szkoła? Nic straconego! U nas możesz kontynuować naukę na wyższych semestrach! Dołącz do Alfaedukacja i ukończ wymarzony kierunek!

Zapisz się do szkoły!

Back to Top